Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/popup-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 530
Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

W maju i czerwcu 2015 roku kadra instruktorów RajdoweEventy.pl została poproszona przez dział eventowy firmy Inter Cars S.A. o przeprowadzenie szkolenia z jazdy samochodami rajdowymi. Puchar 25-lecia firmy Inter Cars polegał na zorganizowaniu zawodów dla pracowników firmy, podczas których mieliśmy za zadanie nauczyć kierowców, w jaki sposób wykorzystać potencjał rajdowych Fordów Fiesta. Ale od początku..:)

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Cykl składał się z 6 eliminacji, półfinałów i finału. Eliminacje odbyły się na lotniskach w Kamieniu Śląskim, Bednarach oraz w Ułężu. Podczas eliminacji uczestnicy mieli po raz pierwszy kontakt z jednym z czterech rajdowych Fordów Fiesta ST, dlatego każda eliminacja rozpoczynała się od szkolenia dotyczącego obsługi auta rajdowego i specyfiki jego prowadzenia. Nasza kadra dzieliła się wiedzą o tym, w jaki sposób ujarzmić 185 KM drzemiących w aucie przednionapędowym, jak wykorzystać jego potencjał oraz czego nie robić, by zabawa była w pełni bezpieczna. Po części teoretycznej uczestnicy podzieleni na grupy przystąpili do przejazdów treningowych. Trasy przygotowane na zawody miały zazwyczaj około 2,5 km, były trudne technicznie i wymagały koncentracji nad torem jazdy oraz punktami hamowania, które niejednokrotnie wymagały rozpoczęcia wytracania z prędkości ponad 140 km/h. Wolno zatem nie było. Dzięki naszym poradom i podpowiedziom kierowcy biorący udział w zawodach znacząco poprawiali swoje wyniki czasowe (z każdym kolejnym przejazdem wypadały lepiej!), udoskonalając jednocześnie swoje umiejętności prowadzenia auta w warunkach sportowych. Dodatkową atrakcją była jazda na trolejach – w przerwach pomiędzy jazdą rajdówką uczestnicy mogli przećwiczyć swoje zachowanie podczas poślizgu nadsterownego, który niejednokrotnie zaskakiwał naszych rajdowców na trasie.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Po treningach następowały 2 przejazdy na czas, podczas których liczyła się suma obydwu przejazdów odcinka specjalnego. Profesjonalizmu dodawał pomiar czasu na fotokomórkach oraz wyświetlanie wyników online na monitorach w bazie eventu. Podczas prawdziwego ścigania ważne było zachowanie koncentracji i zimnej krwi wśród uczestników – stawką był awans do półfinałów, a stamtąd już krótka droga do wyjazdu na Rajd Finlandii dla 10 najlepszych. Ponadto także awans do ścisłego finału, gdzie na zwycięzcę czekał prawy fotel w rajdówce Maćka Oleskowicza podczas przejazdu pokazowego na słynnej ulicy Karowej podczas Barbórki Warszawskiej.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Impreza motoryzacyjna dla Inter Cars S.A.

Podczas 8 imprez udało nam się przeszkolić ponad 150 osób, służąc radą i dzieląc się z amatorami swoją wiedzą z dziedziny jazdy sportowej. Uczestnicy bardzo cenili nasze wskazówki, a ich efektem były coraz lepsze wyniki czasowe i eliminacja błędów wraz z każdym kolejnym przejazdem. Niektórzy naprawdę zaskoczyli nas techniką oraz umiejętnością słuchania, co przy dużych prędkościach okazuje się bardzo trudnym, acz niezwykle ważnym zadaniem. Cieszy nas też docenienie naszej pracy przez firmę Inter Cars S.A., która powierzyła w nasze ręce swoją kadrę pracowników. Efekt?? 150 zadowolonych uczestników zarażonych pasją do motorosportu.

Zobacz też: organizacja imprez firmowych warszawa, quady, supercars, co-drive, jazda samochodem rajdowym i taxi drift.